Forum www.parafiarebeliantow.fora.pl Strona Główna

Harry Potter

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Berethor
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2008

PostWysłany: Pią 22:38, 22 Lut 2008    Temat postu: Harry Potter

Co mogę powiedziec? Kiedyś wciągałem się strasznie , i przeżywałem te wszystkie przygody bohaterów z wielką przyjemnością, do czasu aż podrosłem troche. Wtedy częsci 1-3 poszły w odstawke, przeczytałem po 2 razy częsci 4-6, no i ostatnio dorwalem 7 tom.
Przeczytany co prawda w jeden dzień, ale nie pozostawia żadnych refleksji, tudzież przeżyc emocjonalnych. Zrobie proste porównanie , jako odniesienie do dojrzałości tej serii.
Tolkien = Progresywny rock
HP = Pop
:]

Najważniejszą zaletą serii jest styl autorki, dzięki któremu od ksiązki oderwac się nie da. Dla mnie jednak nie to w ksiązkach jest najważniejsze.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Berethor dnia Pią 22:39, 22 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
noodler

Dołączył: 20 Lut 2008

Skąd: jw

PostWysłany: Pią 23:09, 22 Lut 2008    Temat postu:

Harry Potter porównujesz do POPU?

Ja tym czekaniem na kolejne tomy, troche straciłam moją pasję co do Harry'ego, ale wszystkie tomy przeczytałam z równym zainteresowaniem co pierwszą cześć. Porównując jak ty, dear masterofbritpop, powiem że HP to Leszek Żukowski słuchany w środku nocy, a Tolkien to Kaliber 44 - Czarny kot

Jak podobał ci sie 7 tom?

Berethor
Moderator

Dołączył: 21 Lut 2008

PostWysłany: Pią 23:17, 22 Lut 2008    Temat postu:

Przyznam że był dośc ciekawy, jednak spodziewałem się czegoś więcej. Oczekiwalem poszukiwania horkruksów na całym świecie, a tu wszystkie były pod ręką. Czyżby strach przed wyzwaniem ?
Koniec dobry, w napięciu trzymał, jednak epilog to kompletna porażka, w ogóle nie powinna go pisac. Lepiej było przybliżyc troche świat zaraz po upadku Voldemorta, to jak czarodzieje starają się zabliźnic rany, które zadał światu, przeżycia wszystkich którzy z nim walczyli wiele lat, a nie zostawic to tak, i od razu "19 lat później" ; x
Niedosyt czuję.
Aha, no i ta chwila słabości Rona też dziwna

Post został pochwalony 0 razy